Rabaty do 40% w kategorii RABATY.

Rozmiary pierścionków

Pomiar rozmiaru pierścionka to szybki i łatwy proces. Tabela zawiera przegląd rozmiarów i pierścionków oraz ich wymiary.

Rozmiary pierścionków Wewnętrzna średnica pierścionka w cm Rozmiar UE (obwód)
Rozmiar 4 1,4 47-48
Rozmiar 5 1,5 49-50
Rozmiar 6 1,6 51-53
Rozmiar 7 1,7 54-56
Rozmiar 8 1,8 57-58
Rozmiar 9 1,9 59-61
Rozmiar 10 2,0 62-64
Rozmiar 11 2,1 65-67
Rozmiar 12 2,2 68-70
Rozmiar 13 2,3 71
Rozmiar 14 2,4 72-73
Rozmiar 15 2,5 75

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar pierścionka? Użyj istniejącego pierścienia. Aby poznać jego rozmiar, weź linijkę i przyłóż ją bezpośrednio do pierścionka, który aktualnie nosisz. Ważne jest, aby skupić się na jego średnicy wewnętrznej - czyli odległości od jednej krawędzi wewnętrznej do drugiej. Na przykład, jeśli mierzysz 1,6 cm, oznacza to, że twój rozmiar pierścionka to 6. Jest to typowy rozmiar pierścionka dla kobiet. Jeśli zmierzysz wewnętrzną średnicę pierścionka w milimetrach, a następnie pomnożysz tę liczbę przez 3,14, znajdziesz jego obwód. Obwód ten odpowiada europejskiemu rozmiarowi pierścionka.

Innym, ale mniej dokładnym sposobem pomiaru rozmiaru pierścionka jest użycie sznurka lub papieru. Ta metoda jest jedną z najprostszych. Wystarczy wziąć cienki kawałek sznurka lub papieru i owinąć go wokół palca, na którym chcesz nosić pierścionek. Następnie zaznacz na sznurku lub papierze miejsce, w którym spotykają się oba końce. Następnie zmierz tę długość linijką. W ten sposób otrzymasz rozmiar obwodu, który jest rozmiarem UE w tabeli. Następnie przeliczasz tę liczbę na rozmiar pierścionka, korzystając z tabeli rozmiarów pierścionka.

Zalecenia, na które warto zwrócić uwagę:

  • Temperatura może mieć wpływ na rozmiar palca, dlatego spróbuj zmierzyć palec w normalnej temperaturze pokojowej.

  • Pamiętaj też, że palce mogą puchnąć o różnych porach dnia. Palec najlepiej mierzyć w środku dnia, kiedy nie jest ani zbyt spuchnięty, ani zbyt cienki.

  • Używając sznurka lub papieru, upewnij się, że jest on wystarczająco ciasno owinięty wokół palca, ale nie tak ciasno, aby utrudniał przepływ krwi.

  • Jeśli chcesz mieć pewność, zamów nasz plastikowy miernik rozmiaru pierścienia.

Nawet jeśli ostatecznie pierścionek nie będzie Ci pasował tak jak powinien, nie rozpaczaj. Masz 66 dni na wymianę pierścionka na inny rozmiar. I na koniec jeszcze jedna rekomendacja: jeśli Twój rozmiar mieści się pomiędzy dwoma rozmiarami, zalecamy wybrać większy.

Skoro już zdecydowałeś się na rozmiar, czas wybrać odpowiedni pierścionek. W naszej ofercie znajdziesz najlepiej sprzedające się pierścionki srebrne - przejrzyj je i znajdź ten, który najbardziej Ci odpowiada.